FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Atosa AUR60D4 Undercounter Refrigerator 15.5 Cu. Ft. 2-section
| Manufacturer | Atosa |
|---|---|
| Model Number | AUR60D4 |
| Manufacturer Part # | AUR60D4 |
| Compressor HP | 1/5 HP |
| Access Type | Drawers |
| Refrigeration | Self-contained, Rear Mounted |
| Exterior Finish | Stainless Steel Exterior |
| Width | 60" - 71" |
| Size | 2 Section |
| Height | 38" |
| Width | 63" |
| Depth | 33" |
| Weight | 394 lbs |
| cETLus | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Atosa USA, Inc., AUR60D4, Undercounter Refrigerator, 15.5 cu. ft., 2-section, 60" W, 4 drawers, maintains temperature between 35°F - 38°F, stainless steel exterior & interior with reinforced stainless steel top, recessed door handles, magnetic drawer gaskets, pre-installed casters, R290 refrigerant, 1/5+ HP compressor, 115V/60/1-ph, 3.9 amps, NEMA 5-15P plug, ETL sanitation, cETLus
Certifications
ETL US & Canada Listed
The item meets or exceeds ETL safety standards as well as those set by Canada and the U.S.
