- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Atosa ST2448EC MixRite Work Table 48"W X 24"D X 34"H 18/430 Stainless Steel Top With Turned Down Edges
| Manufacturer | Atosa |
|---|---|
| Model Number | ST2448EC |
| Manufacturer Part # | ST2448EC |
| Width (side - side) | 48" Wide (side - Side) |
| Top Gauge | 18 Gauge Top |
| Depth (front - back) | 24" Deep (front - Back) |
| Top Stainless Series | 400 Series Top |
| Base Construction | Stainless Steel Base |
| Base Type | Open With Undershelf |
| Height | 34" |
| Width | 48" |
| Depth | 24" |
| Weight | 54 lbs |
| NSF | Yes |
This item is ineligible to earn loyalty points based on the manufacturer’s preference. Some manufacturers choose not to enable their products for loyalty point eligibility. This item is still covered by our 30-Day Price Match Guarantee, which helps ensure you always get a great value.
About this item
Product Details
Product Details
Atosa USA, Inc., ST2448EC, MixRite Work Table, 48"W x 24"D x 34"H, 18/430 stainless steel top with turned down edges, 18/430 stainless steel adjustable undershelf & legs, adjustable bullet feet, NSF, KD
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
