Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Chef Approved 124PIBAG2NYL Pizza Bag 18"W X 5"D X 18"H Holds (6) 16" Pizza Boxes
Item:
#437016
Technical details
| Manufacturer | Chef Approved |
|---|---|
| Model Number | 124PIBAG2NYL |
| Manufacturer Part # | 124PIBAG2NYL |
| Long Side (approximate) | 18" |
| Material | Nylon Exterior |
| Short Side (approximate) | 18" |
| Color | Red |
| Maximum Pizza Size | 18" - 20" |
| Max Capacity | 6 - 9 Pizza Boxes |
| Height | 18" |
| Width | 18" |
| Depth | 5" |
| Weight | 2.6 lbs |
Chef Approved 124PIBAG2NYL Pizza Bag 18"W X 5"D X 18"H Holds (6) 16" Pizza Boxes
$15.99
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Empura, 124PIBAG2NYL, Pizza Bag, 18"W x 5"D x 18"H, holds (6) 16" pizza boxes, (5) 18", (4) 20" pizza box, exterior nylon, insulation material polyurethane, red, Chef Approved


