Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Chef Approved 1670263WH Bib Apron 34" X 34" No Pockets
Rated 4.0 out of 5 stars
1 Review
Item:
#436954
Technical details
| Manufacturer | Chef Approved |
|---|---|
| Model Number | 1670263WH |
| Manufacturer Part # | 1670263WH |
| Material | Poly/cotton |
| Width | 34" - 36" |
| Length | 33" - 34" |
| Style | Standard |
| Pocket Qty | No Pocket |
| Color | White |
| Height | 1" |
| Width | 34" |
| Depth | 34" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Machine Washable | Yes |
Chef Approved 1670263WH Bib Apron 34" X 34" No Pockets
About this item
Product Details
Product Details
Empura, 1670263WH, Bib apron, 34" x 34", no pockets, 80/20 poly-cotton blend, machine washable, white, Chef Approved
Certifications
Machine Washable
This item is designed to be safely cleaned in a commercial or residential washing machine without damage.

