$3.19
$10.00
Compare Price
You save
$6.81
(68%)
Unit price
/
Unavailable
In Stock
Popular item. Over 400 sold recently. Ships fast when you order.
Delivery to: by .
Estimated Shipping Time
Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Chef Approved 167BAFHWH Bib Apron Half Length 25" X 28"
Item:
#436998
400+ bought in past months
Technical details
| Manufacturer | Chef Approved |
|---|---|
| Model Number | 167BAFHWH |
| Manufacturer Part # | 167BAFHWH |
| Pocket Qty | 2 Pocket |
| Material | Poly/cotton |
| Color | White |
| Length | 25" - 29" |
| Style | Standard |
| Width | 28" - 30" |
| Height | 1" |
| Width | 28" |
| Depth | 25" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Machine Washable | Yes |
Chef Approved 167BAFHWH Bib Apron Half Length 25" X 28"
$3.19
$10.00
You save
$6.81
(68%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Empura, 167BAFHWH, Bib Apron, half length, 25" x 28", (2) front pockets, 65/35 poly-cotton blend, machine washable, white, Chef Approved
Certifications
Machine Washable
This item is designed to be safely cleaned in a commercial or residential washing machine without damage.

