$6.99
$10.00
Compare Price
You save
$3.01
(30%)
Unit price
/
Unavailable
In Stock
Popular item. Over 40 sold recently. Ships fast when you order.
Delivery to: by .
Estimated Shipping Time
Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Chef Approved 167COBAPRNV Cobbler Apron 29" X 20" (2) Front Pockets
Item:
#437009
40+ bought in past months
Technical details
| Manufacturer | Chef Approved |
|---|---|
| Model Number | 167COBAPRNV |
| Manufacturer Part # | 167COBAPRNV |
| Length | 25" - 29" |
| Material | Poly / Cotton |
| Width | 20" (and Under) |
| Height | 1" |
| Width | 20" |
| Depth | 29" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Machine Washable | Yes |
Chef Approved 167COBAPRNV Cobbler Apron 29" X 20" (2) Front Pockets
$6.99
$10.00
You save
$3.01
(30%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Empura, 167COBAPRNV, Cobbler apron, 29" x 20", (2) front pockets, 65/35 poly-cotton blend, machine washable, navy blue, Chef Approved
Certifications
Machine Washable
This item is designed to be safely cleaned in a commercial or residential washing machine without damage.

