$6.99
$10.00
Compare Price
You save
$3.01
(30%)
Unit price
/
Unavailable
In Stock
Only 2 Available order soon!
Delivery to: by .
Estimated Shipping Time
Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Chef Approved 19GHALFPERF Sheet Pan 13" X 18" 1/2 Size
Item:
#517006
85+ bought in past months
Technical details
| Manufacturer | Chef Approved |
|---|---|
| Model Number | 19GHALFPERF |
| Manufacturer Part # | 19GHALFPERF |
| Gauge | 20 Ga |
| Material | Aluminum |
| Style | Solid |
| Size (approximate) | 13" X 18" = Half-size Sheet |
| Height | 1.13" |
| Width | 18" |
| Depth | 13" |
| Weight | 1.66 lbs |
| UPC | 810136061857 |
Chef Approved 19GHALFPERF Sheet Pan 13" X 18" 1/2 Size
$6.99
$10.00
You save
$3.01
(30%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Empura, 19GHALFPERF, Sheet Pan, 13" x 18", 1/2 size, closed bead, perforated, 20 gauge aluminum, Chef Approved

