Free Shipping
Free Shipping
$869.99
$1,600.00
Compare Price
You save
$730.01
(46%)
Unit price
/
Unavailable
In Stock
Only 11 Available order soon!
FREE Delivery to: by .
Estimated Shipping Time
Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Empura Equipment E-ST-120/4 Steam Table 58"W X 31"D X 34.25"H Stainless Steel
Item:
#1621422
Technical details
| Manufacturer | Empura Equipment |
|---|---|
| Model Number | E-ST-120/4 |
| Manufacturer Part # | E-ST-120/4 |
| Top Construction | Stainless Steel |
| Working Height | 35" |
| Base Finish | Stainless Steel |
| Overall Width (side - side) | 55" - 60" |
| Type | Stationary |
| Height | 34.25" |
| Width | 58" |
| Depth | 31" |
| Weight | 130 lbs |
| UPC | 810136066715 |
| NSF | Yes |
| UL | Yes |
Empura Equipment E-ST-120/4 Steam Table 58"W X 31"D X 34.25"H Stainless Steel
$869.99
$1,600.00
You save
$730.01
(46%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Empura, E-ST-120/4, Steam Table, 58"W x 31"D x 34.25"H, stainless steel, electric, 4-wells, 120V, UL, NSF Empura Equipment
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.