FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Empura Stainless ELS1823 Underbar Liquor Display Stand 18"W X 23"D X 33"H 18 Gauge 304 Ss Bottom/back/sides/hat Channel And Steps
| Manufacturer | Empura Stainless |
|---|---|
| Model Number | ELS1823 |
| Manufacturer Part # | ELS1823 |
| Steps | (5) |
| Construction | Stainless Steel |
| Depth (front - back) OA | 21" - 23" |
| Width (side - side) OA | 13" - 18" |
| Height | 33" |
| Width | 18" |
| Depth | 23" |
| Weight | 38.9 lbs |
| UPC | 810136065084 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Empura, ELS1823, Underbar Liquor Display Stand, 18"W X 23"D X 33"H, 18 gauge 304 ss bottom/back/sides/hat channel and steps, 5 steps each stand, 6.5" High backsplash, NSF, Empura Stainless
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.




