Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Chef Approved HF2020SS Hood Filter 20"W X 20"D X 1-1/2"H Stainless Steel
Item:
#517010
Technical details
| Manufacturer | Chef Approved |
|---|---|
| Model Number | HF2020SS |
| Manufacturer Part # | HF2020SS |
| Thickness | 1-1/2" |
| Filter Construction | Stainless Steel |
| Width (nominal) | 20" |
| Height | 1.5" |
| Width | 20" |
| Depth | 20" |
| Weight | 4.75 lbs |
| UPC | 810136067323 |
Chef Approved HF2020SS Hood Filter 20"W X 20"D X 1-1/2"H Stainless Steel
About this item
Product Details
Product Details
Empura, HF2020SS, Hood Filter, 20"W x 20"D x 1-1/2"H, Stainless Steel, Chef Approved

