FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
ITV Ice Makers IQN 1200W ICE QUEEN N Ice Maker Modular Nugget-style Ice
| Manufacturer | ITV Ice Makers |
|---|---|
| Model Number | IQN 1200W |
| Manufacturer Part # | IQN 1200W |
| Height | 28.04" |
| Width | 22.01" |
| Depth | 24.49" |
| Weight | 205 lbs |
| NSF | Yes |
| cETLus | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
ITV Ice Makers, IQN 1200W, ICE QUEEN N Ice Maker, modular, nugget-style ice, 22" W, 1197 lb. production/ 24 hr, high evaporator efficiency, electronic control, front LED display, I-Check Smart System, stainless steel auger, AISI 304 stainless steel construction, self-contained condenser, 220v/50/1-ph, cord & plug, cETLus, NSF
Certifications
ETL US & Canada Listed
The item meets or exceeds ETL safety standards as well as those set by Canada and the U.S.
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
