FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
True Refrigeration TOAM-60GS-HC~NSL01 Vertical Air Curtain Merchandiser
| Manufacturer | True Refrigeration |
|---|---|
| Model Number | TOAM-60GS-HC~NSL01 |
| Manufacturer Part # | TOAM-60GS-HC~NSL01 |
| Refrigeration | Self-contained Refrigeration |
| Interior Finish | White |
| Exterior Finish | Black |
| Display | 4-tier Of Shelves |
| Height | 79" - 96"H |
| Width | 55" - 60"W |
| Design | Vertical Case |
| Height | 78.5" |
| Width | 60" |
| Depth | 29.13" |
| Weight | 580 lbs |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
True Mfg. - General Foodservice, TOAM-60GS-HC~NSL01, Vertical Air Curtain Merchandiser, 60"W, (4) adjustable solid white powder coated cantilever shelves with LED light strip, LED interior lighting, night cover standard, black powder coated exterior, white aluminum interior with stainless steel floor & deck pans, leg levelers, R290 Hydrocarbon refrigerant, (3) 3/4 HP, 208-230V/60/1-ph, 14.9 amps, NEMA 6-20P, cULus, UL EPH Classified, Made in USA
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
